Książka: Richard Koch – Reguła 80/20. Zasada która odmienia świat

ksiazka-regula-80-20-zasada-ktora-odmienia-swiat-richard-kochKsiążkę polecił mi dyrektor jednej z firm produkcyjnej w województwie lubuskim, kiedy byłem u nich na konsultacjach. Dane, które prezentowałem dokładnie odnosiły się do tej reguły, przez co wspomniany właśnie dyrektor zaczął cytować zasady, których ja nie znałem…

Richard Koch wprowadza nas w zadziwiające odkrycie, jakim jest odkrycie ciekawych zależności, we wszystkim co robimy. Dokładnie chodzi o to, że 20% naszych działań, akcji, towarów, myślenia itp. generuje 80% całościowego naszego zysku.

Na tym oczywiście moglibyśmy poprzestać, bo przecież to właśnie przez większą część czasu książka traktuje dokładnie o tym. Niemniej można się pozytywnie zaskoczyć przykładami, jakie w tej książce są warte i w jaki sposób możemy je odnieść do własnego życia.

Ja jestem raczej z tych niewierzących, zatem zacząłem sprawdzać przykłady, jakie znalazłem w książce, a także sprawdzałem samą regułę na każdej możliwej płaszczyźnie w swojej pracy. Efekty są naprawdę ciekawe i chociażby dlatego warto było przeczytać tą książkę.

Zgodnie jednak z zasadą autora, ta książka ma tak naprawdę 20% wartościowych treści, a resztę można spokojnie przewertować i nie powinniśmy mieć z tego powodu wyrzutów sumienia.

Podsumowanie

Książka poszerza horyzonty. Pokazuje logiczne myślenie, które warto zastosować w praktyce. W wielu jednak miejscach jest strasznie przydługa, można by ją było znacząco skrócić. Naprawdę ciekawych treści, jest tutaj zgodnie z zasadą 20%. Dla mnie mocne 6 punktów za sam przekaz.

— Adrian Szczepański
0 komentarzy
0 polubień
Poprzedni: Wiele produktów, czy wiele kanałów?Następny: Książka: Oliver Burkeman – Cztery tysiące tygodni

Podobne wpisy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *